Sauna na przeziębienie

Sauny, to niewielkie pomieszczenia, w których panuje wysoka temperatura. Ciepło może być generowane przez piec na drewno, piec elektryczny lub promienniki ciepła. W Finlandii, skąd pochodzą sauny, wykorzystuje się piece opalane drewnem. W ojczyźnie saun, znajdują się one w każdym gospodarstwie domowym i korzysta się z nich od dziecka. U nas, najwięcej saun, wykorzystuje ciepło wytwarzane przez prąd elektryczny. Ciepło jest emitowane przez specjalne kamienie, które je kumulują.

Sauny suche i mokre

Sauny suche, to takie, w których powietrze jest gorące, ale poziom wilgotności jest niski. Temperatura powietrza sięga dziewięćdziesięciu stopni, ale nie czuje się tego, ponieważ wilgotność jest niska. Sauny mokre, to te, w których oprócz ciepła, na kąpiących się, działają kłęby pary. Tu temperatura sięga sześćdziesięciu stopni, ale wilgoć potęguje uczucie gorąca.

Sauny na podczerwień

Efekty działania saun na podczerwień, są takie same jak saun suchych. Różnica polega na tym, że ciepło wytwarzane jest przez promieniowanie podczerwone. Promieniowanie to, silniej oddziaływuje na ciało, ponieważ fale promieni przenikają przez skórę i docierają do głębiej położonych tkanek.

Sauna na przeziębienie

Od zawsze wiadomo, że przeziębienie leczy się przez wygrzanie ciała. Na przeziębienie zaleca się leżenie w łóżku i intensywne pocenie się. Pocenie wywołuje się lekami przeciw-przeziębieniowymi lub naturalnymi sposobami. Wykorzystuje się tu polopirynę, gorące mleko z różnymi dodatkami, gorącą herbatę z miodem, a także nacieranie pleców i piersi spirytusem. Sauna, to także sposób na ogrzanie ciała. Seanse w saunie, sprzyjają intensywnemu poceniu się.

Kiedy do sauny

Aby kąpiel w saunie pomogła na przeziębienie, trzeba skorzystać z niej w odpowiednim momencie. Najlepiej będzie, jeśli udamy się tam w chwili, gdy poczujemy pierwsze objawy nadchodzącego przeziębienia. Chodzenie do sauny z wysoką gorączką, nie ma sensu. Trzeba też zatroszczyć się o to, by nie przeziębić się w drodze do i z sauny. Jeśli jest zimno, należy ubrać się odpowiednio. Nie ważne, że nie przepadamy za czapką i szalikiem. Sauna nie pomoże, jeśli dotkliwe zimno przyczyni się do zintensyfikowania objawów choroby. Po seansie, trzeba chwilę odczekać, zanim wyjdzie się na zewnątrz. Jeśli jest lato, nie należy przesadzać z klimatyzacją w samochodzie. Zbytnie wychłodzenie podczas jazdy, zniweczy dobroczynny wpływ sauny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 4 =