7 powodów, dla których warto pójść do sauny

Ponad 30 procent Polaków chociaż raz w życiu korzystało z sauny. A co z innymi? Oto 7 powodów, dlaczego warto wybrać się do sauny.

Autor: Olha Kotsaba

 

1. Od dawna walczysz z trądzikiem? Wizyta w saunie poprawi stan twojej cery. Podczas intensywnego pocenia z naszego organizmu wypłukiwane są bakterie oraz toksyny, dzięki czemu ciało oczyszcza się „od środka”. Dlatego sauna pomoże pozbyć się trądziku oraz alergii zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała.

2. Po nałożeniu samoopalacza skóra stała się zbyt ciemna lub widać na niej plamy? Sauna lepiej, niż peeling usuwa martwe komórki z ciała, więc już po jednej wizycie uda się zredukować przebarwienia od samoopalacza.

3. Starożytni rzymianie mówili: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, i mieli rację. Sauna jest dobrym sposobem hartowania się, a regularne saunowanie podnosi odporność naszego organizmu na różnorodne choroby.

4. Już tydzień jesteś na diecie, a rezultatów wciąż nie widać? Sauna pomoże ci utrzymać motywację, po wyjściu z niej poczujesz się lekka jak piórko, przecież stracisz kilka kilogramów. Jest to spowodowane utratą dużej ilości wody podczas pocenia. Niestety, sama w sobie sauna nie wpływa na spalenie tłuszczu, jednak może skutecznie zmotywować do treningu oraz trzymania się diety.

5. Planujesz spędzić wakacje w gorącym kraju? Jeśli wcześniej często bywałeś w saunie, to możesz być pewny, że gorący klimat nie będzie szokiem dla twojego organizmu, przynajmniej łatwiej się do niego dostosujesz.

6. Normalizacja hormonów.

7. Jeśli tydzień był stresujący, to sauna na weekendzie będzie najlepszym sposobem na zrelaksowanie się. Dodatkowe stosowanie olejków eterycznych pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy oraz sprawia dużo przyjemności. Wiemy również o tym, że kąpiel w saunie poprawia sen, więc po powrocie do domu będziesz spać jak niemowlę.

Olha Kotsaba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =